Statek v Jestřábce :: www.jestrabka.cz

Statek v Jestřábce :: www.jestrabka.cz
prubezne.jpg » www.prubezne.cz
Průběžně.cz - aktuální zpravodajství z měst a obcí České republiky


krd.jpg » zeleznicka.bloudil.cz
Kolínská řepařská drážka


outdoored.jpg » www.outdoored.cz
Outdoored s.r.o. - firemní vzdělávání a zážitkové programy

Aktuality


11.02.2013 (13:48)

Masopust 2013

Zima je dlouhá a legrace není nikdy dost, proto jsme se rozhodli uspořádat MASOPUS. Akce se koná 23.2.2013 v obci Jestřabí Lhota a celé veselí vypukne v 13:00 u místního kulturního domu. V průvodu najdete nejen tradiční masky (medvěd, Fake Hermes Birkin Bags
Replica Chloe Elsie Bag Hermes Replica Evelyne Bag Replica Jimmy Choo Cross body bags
myslivec, smrtka, turci, kobyla, bába s nůší, drábové, žid, ...), ale i méně časté (loupežníky, markytánky, rusalku, kovboje, ...). Celá veselice lidové tvořivosti vygraduje masopustním kláním v několika velmi vypečených soutěžích. Můžete se připojit do reje maškar ať už v masce nebo v civilu.
Těšíme se na vaši účast a doufáme, že se u nás pobavíte :-)


08.11.2012 (10:32)

Svatomartinský lampiónový průvod

V pátek 9.11. 2012 se od 17:00 koná v Jestřabí Lhotě lampiónový průvod. Sraz je u místní školky, v čele průvodu půjde žebrák a seznámí všechny účastníky s


To avoid any accidental rotation Hublot Big Bang Evolution Replica or difference Jaeger-LeCoultre Duometre Replica Watches in the dive-time indication, the bezel Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph Replica Watches turns one way only. It's been made with 120 clicks to allow adjustment to some half-minute, having a obvious seem signal throughout its rotation.

legendou o svatém Martinovi. Na hřišti bude pro soutěživce připravena hra, po které bude následovat hledání ukrytého pokladu. Je pravděpodobné, že se nám podaří cestou potkat svatého Martina na jeho bílém koni.


26.10.2012 (10:38)

12tý ročník Hubertovy jízdy je za námi

13.1O. 2O12 se uskutečnil další ročník Hubertovy jízdy, celkem se zúčastnilo 22 koní a jezdců. Vše tradičně začalo vyjížďkou po okolních lesích, poté následovala jízda zručnosti a liška, kde utíkali po svých jak koně, tak i jezdci. Počasí nám opět přálo, diváků bylo habaděj, klobásy a občerstvení chutnaly. Fotky budou k shlédnutí ve fotogalerii. Děkujeme přítomným za pomoc se stavbou opičí dráhy, za pomoc při připínání stužek, za výbornou časomíru, za sponzorské dary (OÚ Ohaře), za pomoc s občerstvením celé naší rodině. A v neposlední řadě našemu dvornímu fotografovi Tomášovi, za úžasné fotky. Těšíme se na všechny účastníky i v příštím roce.


03.09.2012 (10:03)

Banditi na řepařské drážce

V neděli 2.9.2012 jsme začali trénovat na přepadání kolínské řepařské drážky. Zatím šlo opravdu jen o trénink, cval podél parní lokomotivy a zvykání koní


Replica Furla Satchels Bag
Replica Gucci 1973 Shoulder Bag

Miu Miu Tote Replica Bags
Fake Hermes Birkin Bags

častější střelbu z koltů. Dva jezdci v dobovém oblečení byli příjemným zpestřením jízdy pro pasažéry, všech věkových kategorií, vlakové parní soupravy. Nácviky budou probíhat ještě dva víkendy a ostrý přepad se uskuteční poslední sobotu a neděli tj. 29.9. a 30.9.2012


16.07.2012 (09:37)

Traktor Lůďa má staronový vlek

V neděli jsme si traktorem dovezli z Ohař dvoukolový vlek, který využijeme při navážení dřeva, pilin a materiálu na opravy ohrad. Vlek čeká postupná obnova výdřev, zvýšení bočnic a výměna hydraulických hadic.


16.07.2012 (09:34)

Statek se rozrůstá

Podařilo se nám vybudovat další tři zděné boxy pro koně, jako materiál jsme použili všudypřítomné cihly. Díky sponzorské pomoci jsme získali množství trubek, z kterých vyrobíme dveře a novou část ohrady. Nyní již čekáme jen na to, až se nám podaří našetřit na vazbu a vše zastřešíme.


20.06.2012 (09:51)

Nová pastvina už slouží

A je to tady, konečně jsme dodělali pastvinu za domem, takže přibylo pastvy i prostoru pro naše koně.


19.04.2012 (14:46)

Přepravník na dva koně

Velkou aktualitou je přírustek v podobě přepravníku na dva koně. Je napůl z voděodolné překližky a plastové střechy. Má zadní i přední rampu. Byl vyroben v Přelouči a k nám se dostal až z Bruntálu. Po částečné opravě bude sloužit pro přepravu našich koní, nájemních koní a také ho budeme půjčovat.


19.04.2012 (14:43)

Přírustky na statku

Nově máme pět králíků (4 strakaté a jednoho šedivo-hnědého), nyní zabydlujeme novou králíkárnu modré barvy. Také u ovcí se buduje, proto už jsou odstěhované do venkovního výběhu, každým dnem čekáme narození jehňat.


19.04.2012 (14:38)

První letošní kurz

Poslední březnový víkend u nás proběhl letos první výcvikový kurz pro dva koníky ze Žďáru nad Sázavou. Trval celkem 4 dny a cílem bylo ,,zpomalit, zklidnit" jednoho koníka a u druhého jsme pracovali na klidném stání při nasedání a zvykali jsme ho na venkovní provoz.


08.02.2012 (10:45)

Mrazy nás trápí, ale aspoň není bahno

Tak tu konečně máme zimu se vším všudy, mrzne až praší. Naštěstí máme koně dobře nasrstěné. Ovcím rostou břicha a naše děti už se těší na jehňátka. Psi mají novou, zateplenou boudu a skoro z ní ani nevylézají.


27.01.2012 (21:49)

Statek praská ve švech

Momentálně máme doma celkem 8 koní, přibyl nám anglický plnokrevník Magic, kříženka fjorda x ČT Diana a kobylka ČT Desiree


10.01.2012 (21:08)

Počasí nic moc, ale práce jde od ruky

Zatímco počasí se tváří spíše na jaro, práce na statku neustává. Přístřešek, tedy spíše venkovní box už je hotový. Dále jsme rozšířili zvěřinec o dvě ovečky plemene Sufolk, které by měly mít někdy před velikonocemi jehňata. Poník dostal k vánocům nové westernové sedlo a koza má nové jesle na seno. Také pastvina za domem se klube na svět, ale bohužel, díky všudy přítomné vodě, to nejde tak rychle, jak jsme si představovali.


27.10.2011 (08:46)

Přístřešek v ohradě

Na světlo se nám klube nový přístřešek, který bude součástí venkovního výběhu. Už zbývá jen dát latě na trámy, položit tašky a zadělat čelo s dveřmi a může začít sloužit. Využití bude od jara do podzimu jako přístřešek a na zimu jako regulerní boxík (o velikosti 5x3 metry).


30.09.2011 (13:28)

11. ročník Hubertovy jízdy v Ohařích u Kolína

V sobotu 15.10.2011 se koná v Ohařích tradiční Hubertova jízda, tentokrát už po 11té. Nástup a řazení koní proběhne v 10:00 hod., poté nás čeká vyjížďka do okolních lesů a strání, následuje krátká pauza. Po ní zdoláme nástrahy opičí dráhy, proženeme lišku a hurá na vyhodnocení. Večer bude v KD Jestřabí Lhota soud následovaný country bálem se skupinou Bednáři. Na všechny jezdce, jezdkyně i jezdčata se moc těšíme a jen připomínám neopakovatelný stánek s domácí uzeninou, který bude i letos součástí celé jízdy.replica bvlgari handbagsCelkem aktualit: 40
<< novější    |    starší >>